Küsimus kiivri ostmisel.?????

Kogu jutt varustusest. Millega ise sõidad, kuidas rahul oled, mida osta kavatsed jne.

Küsimus kiivri ostmisel.?????

PostitusPostitas Risto97 » Esmaspäev Dets 03, 2012 11:27 pm

Millise kiivri peaksin ostma saaniga sõitmiseks.?? Äitah :D
Risto97

Re: Küsimus kiivri ostmisel.?????

PostitusPostitas Mill » Teisipäev Dets 04, 2012 12:31 am

Oleneb sellest millist sõidustiili viljeled.
Mina isiklikult sõidan krossikiivriga ja väga rahul.
Mill

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Dets 04, 2012 8:25 am

Mina olen ka siiani krossikiivri ja prillidega sõitnud aga plaanin see aasta vahetada soojendusega klaasi ja "kinnise" kiivri vastu.
Prillide udutamine/jäätumine ajab praegu täiega närvi. Loodan, et saan selle probleemi soojendusega kiivri puhul lahendatud.
Väga külma ilmaga puhub krossikal prillide vahelt ja suu juurest külma ka sisse. Need tuulutusaugud saab muidugi kinni teipida aga minu arust on see äärmiselt tülikas.

Kinnisti kiivrit ma muidugi proovinud pole - ma ainult arvan, et on parem.
Salomon, klassika.
Sõidan Kagu- ja Lõuna - Eestis
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas Mill » Teisipäev Dets 04, 2012 10:03 am

saanimeespriit kirjutas:Mina olen ka siiani krossikiivri ja prillidega sõitnud aga plaanin see aasta vahetada soojendusega klaasi ja "kinnise" kiivri vastu.
Prillide udutamine/jäätumine ajab praegu täiega närvi. Loodan, et saan selle probleemi soojendusega kiivri puhul lahendatud.
Väga külma ilmaga puhub krossikal prillide vahelt ja suu juurest külma ka sisse. Need tuulutusaugud saab muidugi kinni teipida aga minu arust on see äärmiselt tülikas.

Kinniteipimisel lähevadki prillid jäässe.
Saani spetsiaalsetel prillidel äärepehmendused suured ja pea terve nägu kaitstud.
Mina pole kunagi spets prille jäässe ega uduseks saanud.Tavalisi krossiprille ühekordse klaasiga kasutasin aastaid, seal pidi kasutama anti fogi
Mill

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Dets 04, 2012 10:59 am

Mill kirjutas:
saanimeespriit kirjutas:Mina olen ka siiani krossikiivri ja prillidega sõitnud aga plaanin see aasta vahetada soojendusega klaasi ja "kinnise" kiivri vastu.

Kinniteipimisel lähevadki prillid jäässe.
Saani spetsiaalsetel prillidel äärepehmendused suured ja pea terve nägu kaitstud.
Mina pole kunagi spets prille jäässe ega uduseks saanud.Tavalisi krossiprille ühekordse klaasiga kasutasin aastaid, seal pidi kasutama anti fogi

Mul on suht suured äärepehmendused ca 1-1,5 cm paksud? Mis mõõdus nendel spetsiaalsetel prillidel see siis olema peab?
Küsiks veel seda, et kas on normaalne, et kiivri peast võtmisel on kõrvad nii valusad nagu oleks Moskva linna näidatud. Mõni ütleb, et kiiver on väike .. samas minu arust on see normaalne kui kiiver ilusti ümber pea on. Kui kõrvad sinna sisse lehvima jääksid loksuks kiiver peas. Kas teistel ka sellist probleemi?
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas skidoo » Teisipäev Dets 04, 2012 11:18 am

Ise kasutan ka krossi kiivrit, kiivri sukka ja saani prille pole veel klaasi uduseks saanud seestpoolt. Pigem kui lund sajab siis l'hevad v'ljast lumiseks.
skidoo

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Dets 04, 2012 11:48 am

skidoo kirjutas:Ise kasutan ka krossi kiivrit, kiivri sukka ja saani prille pole veel klaasi uduseks saanud seestpoolt. Pigem kui lund sajab siis l'hevad v'ljast lumiseks.

kas sul on prilli klaasid mingi ainega ka kokku tehtud?
Mul on pidevalt sõidu ajal klaasid udused ja kui seisma jääd siis hetkega. Kogu kiirvi alt tulev niiskus koguneb klaaside alla ja peale.
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas max07 » Teisipäev Dets 04, 2012 1:26 pm

saanimeespriit kirjutas: Küsiks veel seda, et kas on normaalne, et kiivri peast võtmisel on kõrvad nii valusad nagu oleks Moskva linna näidatud. Mõni ütleb, et kiiver on väike .. samas minu arust on see normaalne kui kiiver ilusti ümber pea on. Kui kõrvad sinna sisse lehvima jääksid loksuks kiiver peas. Kas teistel ka sellist probleemi?

See kiiver järelikult sulle ei sobi. Suurus võib paras olla, a kiivri sisud on erinevad, ehk siis pea kuju ja kõrvade ruum. Proovi erinevaid kiivreid, suuruseid ja leia see õige :) , kiiver peab olema mugav.
Kasutaja avatar
max07

PostitusPostitas skidoo » Teisipäev Dets 04, 2012 3:42 pm

Ei kasuta aineid. Kas sul prillid ikka topelt klaasiga?
skidoo

PostitusPostitas Mill » Teisipäev Dets 04, 2012 4:02 pm

Motoboxis müüa spetsiaalne saanikiiver, ülestõstetava lõuaga ja visiiri soojendusega 300.-
Mill

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Dets 04, 2012 8:33 pm

skidoo kirjutas:Ei kasuta aineid. Kas sul prillid ikka topelt klaasiga?

Ei ole topelt.
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Dets 04, 2012 8:36 pm

Mill kirjutas:Motoboxis müüa spetsiaalne saanikiiver, ülestõstetava lõuaga ja visiiri soojendusega 300.-

jah ma käisin täna seal vaatamas.
Päris normaalne asi ainult, et kui lõug üles tõsta siis surudes põskedelt tundub kiiver kuidagi pehmeke olevat.
Ei kujuta ette kui hästi selline õnnetuse puhul kaitseb.
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas skidoo » Teisipäev Dets 04, 2012 8:52 pm

saanimeespriit kirjutas:

Ei ole topelt.

Siis pole ime miks klaas udune :D Esimenekord ei teadnud ka, et ühekordse klaasiga ongi kogu aeg udune :D Osta ikka korralikud saani prillid millel topelt klaasid ja nina kaitse-soojendus. Suht nõme näeb too kiiver välja ja jama kah nende juhtmete ja asjadega jännata kogu aeg.
skidoo

PostitusPostitas haljas » Teisipäev Dets 04, 2012 9:14 pm

Minul kogemus teist aastat kinnise kiivriga ja soojendusega visiir,kiiver odav ja suht tobe,aga sõita ülikõva.ei mingit jama selle uduga.Enne sai proovida ühe klaasiga spy+ prille,nendega veel sai mingi aeg sõita ja siis ikka ainult udu ja jää,Kunagi aga ostsin veldist mingid kaheklaasiga mega-giga prillid,sõitsin paar korda ja lihtsalt saatsin pikalt,sest sõita pole võimalik.Nii et see minu arvamus ja see kaheklaasi värk ikka päris õige pole.selle juhtmega harjub nii ära,et lõpuks ei pane tähelegi.Meil pundis neid soojendusega visiire u 10 tk
Kasutaja avatar
haljas

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Dets 04, 2012 10:18 pm

skidoo kirjutas:
saanimeespriit kirjutas:

Ei ole topelt.

Siis pole ime miks klaas udune :D Esimenekord ei teadnud ka, et ühekordse klaasiga ongi kogu aeg udune :D Osta ikka korralikud saani prillid millel topelt klaasid ja nina kaitse-soojendus. Suht nõme näeb too kiiver välja ja jama kah nende juhtmete ja asjadega jännata kogu aeg.

Olen topeltklaasiga prillimehi ka näinud .. nühivad neid samamoodi.
Mida see topletklaas seal aitab? Väljast läheb ju ikka jäässe kui auru saab ning seestpoolt on klaas piisavalt külm, et "tuulutusavadest" tulev aur sinna peale kondenseeruks?

Ninakaitse võib küll asja paremaks muuta. Aur kondenseerub selle peale ja ei tõuse otse prillidele.
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Dets 04, 2012 10:21 pm

haljas kirjutas:Minul kogemus teist aastat kinnise kiivriga ja soojendusega visiir,kiiver odav ja suht tobe,aga sõita ülikõva.ei mingit jama selle uduga.Enne sai proovida ühe klaasiga spy+ prille,nendega veel sai mingi aeg sõita ja siis ikka ainult udu ja jää,Kunagi aga ostsin veldist mingid kaheklaasiga mega-giga prillid,sõitsin paar korda ja lihtsalt saatsin pikalt,sest sõita pole võimalik.Nii et see minu arvamus ja see kaheklaasi värk ikka päris õige pole.selle juhtmega harjub nii ära,et lõpuks ei pane tähelegi.Meil pundis neid soojendusega visiire u 10 tk

Mul maksid ka prillid ca 200 eur...
Pidid olema spetsiaalsed mäesuusameeste prillid, eri vinge klaas ja mida kõike veel. Täitsa mõtetu teema.
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas kussa » Kolmapäev Dets 05, 2012 11:07 am

haljas kirjutas:Minul kogemus teist aastat kinnise kiivriga ja soojendusega visiir,kiiver odav ja suht tobe,aga sõita ülikõva.ei mingit jama selle uduga.Enne sai proovida ühe klaasiga spy+ prille,nendega veel sai mingi aeg sõita ja siis ikka ainult udu ja jää,Kunagi aga ostsin veldist mingid kaheklaasiga mega-giga prillid,sõitsin paar korda ja lihtsalt saatsin pikalt,sest sõita pole võimalik.Nii et see minu arvamus ja see kaheklaasi värk ikka päris õige pole.selle juhtmega harjub nii ära,et lõpuks ei pane tähelegi.Meil pundis neid soojendusega visiire u 10 tk

Jummala õige jutt. Ärge raisake kallilt teenitud eurosid nende ulme prillide peale vaid soetage kinnisele kiivrile soojendusega visiir.
kussa

PostitusPostitas algu » Pühapäev Dets 09, 2012 10:07 pm

haljas kirjutas:.Meil pundis neid soojendusega visiire u 10 tk

;) Tänu Jõgeva saanimeestele. Aga jah, endalgi (ja enamustel jõgeva saanimeestel) on juhtmega ja tee seal kiivrisees mis tahad, aga uduseks ei lähe :)
algu

PostitusPostitas Kalamees » Reede Jaan 04, 2013 10:58 pm

Julgen kah kiita soojendusega visiiriga nn. suitsumehe kiivrit. Enda kogemus näitab, et hea jutuga saab All Right-i poest kõige parema hinnaga...
Kalamees

PostitusPostitas saanimeesA » Laupäev Jaan 05, 2013 1:02 pm

Kalamees kirjutas:Julgen kah kiita soojendusega visiiriga nn. suitsumehe kiivrit. Enda kogemus näitab, et hea jutuga saab All Right-i poest kõige parema hinnaga...

kuskohas see all right nüüd pesitseb? ja kas msaid oma saani maha müüdud?
saanimeesA

Mine Varustus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline